تاریخچه


در سال 1390 با حضور نماینده شرکت فررو ( شکلات صبحانه نوتلا) برای تهیه فندق جهت تولیدات کشور ایتالیا ، مارا به این فکر برد که اگر واقعا برای بالا بردن کیفیت محصولاتشان به فندق ما نیاز دارند چرا ما با داشتن این امکان، خودمان شکلات صبحانه با کیفیت بالای جهانی تولید نکنیم . با جرقه ای ک این ایده در ذهنمان زد به این فکر افتادیم که با تهیه ماشین آلات روز ، چرا خودمان این امکان را برای هموطنان عزیز این مرز و بوم فراهم نکنیم .
پس خط روز شکلات و فراوری فراورده های کاکائویی را وارد ایران کردیم و از اواخر سال 1394 پس از آزمایش چندین فرمول مختلف ، ذائقه ایرانی را برای شکلاتی در حد کیفیت جهانی یافتیم و توانستیم از بهمن ماه سال 1394 محصول شکلات صبحانه خود را با برند شوکولیکس برای اولین بار در فروشگاه های زنجیره ای هایپرمی ،شهروند و اتکاء عرضه مستقیم نمائیم . با عرضه این برند جای خای محصولی برای کودکان دلبندمان به وضوح مشاهده شد که با تلاش شبانه روزی مجموعه تحقیق و توسعه شرکت ، برند زورو با محصولات به سبک و ذائقه کودک وارد عرضه تولید این شرکت گردید.
پس از پیشروی در بازار شکلات صبحانه و تمایل مشتریان به شکلات کادوئی ، محصولات کادوئی در بسته بندی های متفاوت و جدید وارد بازار نموده ایم و با گسترش بازار ، برند لاکچری تری به نام تودلا را برای محصولات کادوئی جدید در نمایشگاه بین المللی سال 1396 به جامعه هدفمان معرفی کرده ایم. در حال حاضر این شرکت با 3 برند اصلی شکلات شوکولیکس – زورو – تودلا و با داشتن بیش از 90 بارکد مختلف فعالیت داشته و هر ساله در نمایشگاه بین المللی حداقل 20 مدل شکلات با تنوع های جدید بازار هدف معرفی و عرضه می دارد.

چشم انداز و اهداف


علیرغم اینکه صنعت فرآوری فندق در جهان به لحاظ مصارف آن در صنایع غذایی و صنایع مختلف دارای اهمیت خاصی می باشد. ولی متاستفانه تا چند سال قبل هیچگونه برنامه ریزی و اقدام عملی در مورد فرآوری این محصول با ارزش در ایران صورت نگرفته واین محصول با کیفیت پایین و غیر بهداشتی از ترکیه به صورت غیر قانونی وارد میگردید.
پس از بررسی بازارهای جهانی و موارد مصرف مغز فندق به منظور استفاده بهینه از این کالای تولید شده در کشور و گسترش بازارهای صادراتی شرکت سترگ دانه آسیا در سال 1383 به منظور فرآوری فندق با کارخانه ای مدرن و تمام اتوماتیک با پیشرفته ترین ماشین آلات روز این صنعت از کشور اتریش و آزمایشگاه مجهز ایجاد گردید .

تجهیزات و استانداردها


مغز فندق خام با هدایت کانال های استریل وارد دستگاه رستینگ تونلی تمام اتوماتیک مجهز به سرد کن خودکار شده و بدون هیچگونه افزودنی مغز فندق، رست شده و به وسیله دستگاه تمام اتوماتیک سفید میگردد.
مغز فندق خام با یا سفید شده با بکارگیری دستگاه های دیجیتالی و بدون استفاده از نیروی انسانی در محیطی کاملا استریل در سایزهای 8.5 ، 7.5، 5.5 ، 3.5 خرد میگردد. وهمچنین ماشین آلات این شرکت قادر به ارائه پودر فندق با بهترین کیفیت و عاری از هرگونه میکروب در بسته بندی های وکیوم شده می باشد .
خمیر فندق صد درصد خالص بدون هرگونه افزودنی طبیعی یا شیمیایی با ماشین آلات روز دنیا در خلاء و استریل بصورت منحصر به فرد در ایران تهیه و حتی بهتر و مناسبتر از نمونه های خارجی موجود در بازار داخلی می باشد .
جمع آوری بهترین فندق، بصورت مستقیم از مزارع ارگانیک منطقه گیلان بدون واسطه صورت میگیرد. سایزبندی، خشک کردن و میکروب زدائی با دستگاه های کاملا مکانیزه بدون دخالت نیروی انسانی انجام میگردد. با استفاده از چشم الکترونیک ضایعات موجود جدا سازی شده و سورتینگ لیزری مغز خام فندق ضمن عاری شدن از هرگونه آلودگی در سایزهای 11-09-13-11-15-13 سرت بندی میگردد.
خمیر فندق صد درصد خالص بدون هرگونه افزودنی طبیعی یا شیمیایی با ماشین آلات روز دنیا در خلاء و استریل بصورت منحصر به فرد در ایران تهیه و حتی بهتر و مناسبتر از نمونه های خارجی موجود در بازار داخلی می باشد .
این شرکت تنها شرکت دارنده پروانه بهداشت و استاندارد بوده و آزمایشات مورد نیاز در شرکت به شرح زیر انجام میگردد :
آزمایشات فیزیکی : نمک طعام – رنگ – ظاهر – طعم و مزه
آزمایشات شیمیایی : رطوبت – پراکسید و خاکستر
آزمایشات میکروبی : کپک – کلیفرم – اشرشیاکلای و افلاتوکسین